Kontakt pro studenty

Andrea Soukupová

+420 549 496 483

Víte, jakým kariérním směrem se chcete vydat? Co musíte udělat, abyste uspěli na trhu práce? Potřebujete více informací o tom, jak to v praxi funguje? Kariérní centrum MU je tu proto, aby vám s tím pomohlo.

Vyberte si z široké škály aktivit, které pro vás pořádáme a buďte o krok blíže své vysněné kariéře.

 

Svěřte se do rukou profesionálů s psychologickým backgroundem, kteří pochopí vaše přání a doporučí to nejlepší řešení. 

Pravidla účasti na kurzech a konzultacích

1

Účastník musí být student MU, nebo absolvent MU do 36 měsíců od ukončení studia.

2

Na všechny akce je možné se přihlašovat nejpozději 3 dny před jejich konáním. Potom se registrace uzavírá. Totéž platí i v případě odhlášení z akcí. 

3

V případě neomluvené absence na jakékoliv konzultaci nebo assessment centru bude uživatelský účet dočasně zablokován. Pokud jste zablokování, pište na adresu poradenstvi@kariera.muni.cz pro více informací.

4

Podmínkou účasti na individuálních konzultacích je založený profil v kariérním portálu JobCheckIN, který je vyplněný na minimálně 50 %.

Nejčastější otázky

1

Jsem studentem jiné univerzity. Vadí to?

Naše služby jsou určeny především pro studenty MUNI. V případě velkého zájmu však můžeme udělat výjimku za předpokladu volného místa na kurzu či eventu. Kontaktujte nás na info@kariera.muni.cz.

4

Mám zájem o konzultaci s koučem. Co pro to můžu udělat?

Na individuální konzultaci s koučem se nelze přihlásit přímo. Navazuje na kariérní konzultace, které jsou vypsané v sekci Student > Poradenství. Vyberte si termín, dostavte se na konzultaci a náš kariérní poradce přesně podle vašich potřeb doporučí, zda je následně vhodé koučování, nebo spíše profesně-psychologická diagnostika, vypracování kariérního plánu, popřípadě jiný navazující program.

7

Jak se dozvím, že se mnou na akci opravdu počítáte?

Po registraci na jakoukoliv akci, kurz nebo konzultaci přes web KC, vám automaticky přijde potvrzení na e-mail, který máte uvedený ve vašem profilu. Může se stát, že je potřeba poslat ještě nějaké dodatečné informace nebo pokyny. Ty vám budou nejčastěji přicházet z emailu info@kariera.muni.cz. Stává se, že vám tento e-mail přijde do tzv. promo akcí (Gmail), nebo hromadných zpráv (Seznam). Proto vám doporučujeme zkontrolovat i tyto části poštovní schránky.

2

Pomůžete mi najít práci?

Kurzy, konzultace a další program KC MU vám pomůže připravit se na výběrové řízení a ujasnit si kariérní směr. Nabídky práce vhodné pro studenty a čerstvé absolventy MUNI zveřejňujeme na oficiálním kariérním portálu JobCheckIN, který spravuje právě naše centrum.

5

Můžu absolvovat stáž na KC MU?

V rámci KC se můžete zúčastnit měsíčního stážistického programu, během které si vyzkoušíte práci v oddělení obchodu, tvorby eventů i marketingu. Této stáže se mohou zúčastnit všichni studenti MUNI bez ohledu na studovaný obor. Dále nabízíme krátkodobou stáž v sekci vzdělávání a poradenství, která je určena pouze pro studenty psychologie.
V případě zájmu o tyto stáže se obracejte na e-mail:  info@kariera.muni.cz.


8

Můžu se kdykoliv zastavit k vám na KC MU?

Pro ty z vás, kteří řešíte jakoukoliv kariérní otázku, máme vypsané termíny kariérních konzultací. Pokud chcete zkonzultovat CV, profil v kariérním portálu JobCheckIN nebo motivační dopis, můžete využít tzv. Open Days. Pokud si nejste jistí, která forma je pro vás ta pravá, napište nám na info@kariera.muni.cz a my vám poradíme.

3

Jak si mám založit účet a přihlásit se, když chci využívat služeb KC MU?

Pokud jste studentem MUNI, můžete se registrovat/přihlásit pomocí: UČO a sekundární heslo. Po prvním přihlášení potvrdíte souhlas s předáním údajů a bezplatně dokončíte registraci. V případě, že budete mít jakýkoliv problém s registrací nebo přihlašováním, napište nám na: info@kariera.muni.cz.

6

Mám už ukončené studium. Brání mi to ve využívání služeb KC?

Kurzy a konzultace můžete navštěvovat
až tři roky po úspěšném ukončení studia na MUNI zdarma. V případě, že jste studium ukončili před více lety, napište nám na info@kariera.muni.cz a my vám sdělíme další podrobnosti. Kariérní portál JobCheckIN lze využívat taktéž do tří let od úspěšného ukončení studia.

9

Zjistil jsem, že mám zablokovaný účet na webu KC MU. Co s tím?

Účet na KC, který si vytvoříte, bývá nejčastěji blokován z důvodu neomluvených absencí na akcích, na které jste se přihlásili. Pokud zjistíte, že se nemůžete přihlásit na další eventy, napište nám na e-mail info@kariera.muni.cz. K odblokování budeme přistupovat individuálně.

Hlavní partner

Partneři