Blog KC

Jak to vypadá, když se studium spojí s praxí

22. 12. 2016, Hana Veselá, Recruiter ve společnosti Notino

Najít si po vysoké škole práci v oboru, nebo zaměstnání, kde člověk může využít zkušenosti nasbírané během studia, může být někdy obtížné. V Notino máme početné zastoupení studentů/absolventů MU, kteří u nás našli uplatnění a studium na MU pro ně bylo prvním krokem.

Číst více

Zjistěte, jací zaměstnavatelé se k vám hodí nejvíce a jaký jste kariérní typ

24. 11. 2016, UNIVERSUM

Průzkumy Universum Talent Survey každoročně osloví přes 1,3 milionu vysokoškoláků z téměř 60 zemí světa a pomáhají pro ně budovat lepší pracovní klima. Zkoumá se v něm velmi detailně, co vysokoškoláci chtějí od práce, vzdělávací instituce, na kolik si své práce cení, co je pro ně důležité a kde by chtěli pracovat.

Číst více

Studenti PdF MU zjistili, jaké jsou jejich možnosti uplatnění

18. 11. 2016, Dana Fráňová, účastnice akce

Možnosti uplatnění, které mají studenti Pedagogické fakulty MU, prezentovalo 9 absolventů na akci Industry ShowCase: Uplatnění ve vzdělávání. Studentům poodhalili zákulisí komerční, státní i neziskové sféry a poukázali na výhody i slabiny jejich pracovních pozic. 

Číst více

„Jsem týmovej, protože pracuji v týmu,“ aneb jak nemluvit o svých dovednostech

29. 10. 2016, Vojta Žák, copywriter KC MU

V pondělí jsme představili světu kariérní portál Masarykovy univerzity JobCheckIN. Jeho největší deviza spočívá v propracovaném systému dovedností. Měkkých dovedností je v portálu 16. Proč tak málo? Jak zjistím, jestli je mám a jak bych se s nimi měl prezentovat? O tom jsme se bavili s jejich tvůrcem Liborem Komárkem.

Číst více

Hlavní partner