Sedm důvodů, proč zvolit po škole práci ve velké firmě

2. 4. 2024

Rozhodujete se, jak odstartovat svou profesní dráhu? Určitě porovnáváte výhody a nevýhody práce v korporaci, malé firmě nebo startupu. Zeptali jsme se firmy Honeywell, jak to chodí v jedné z největších technologických firem sídlících v Brně a jaké jsou hlavní výhody či nevýhody pro studenty nebo čerstvé absolventy.

Práce klidně už při studiu

Velké firmy vědí, že nejlepší talenty je potřeba získat už během studia. „Kromě absolventských pozic máme také program dlouhodobých placených stáží pro studenty/tky. Ročně otevíráme přes 50 těchto pozic napříč různými týmy,“ vysvětluje Martina Hanušová, která má na starost spolupráci brněnského výzkumného a vývojového centra společnosti Honeywell s vysokými školami. „Klademe velký důraz na to, aby studenti měli prostor na dokončení studia, flexibilní pracovní dobu i možnost volna pro studijní účely,“ dodává.

Práce na projektech s globálním dosahem

Velké firmy často řeší komplexní a unikátní projekty. Výsledky vaší práce se tak mohou dostat k zajímavým zákazníkům a pomoci určovat směr celých průmyslových odvětví. V Honeywellu v Brně se můžete například podílet na vývoji nejmodernějších kokpitových systémů pro letectví, řídicích jednotek pro létající taxi nebo třeba dopravníkových technologií pro využití v největších světových logistických centrech.

Špičkové vybavení

Jednou z nezanedbatelných výhod je přístup k moderním technologiím a špičkovému vybavení. Konkrétně Honeywell je známý svými vyspělými laboratořemi a technologickým zařízením. Nechybí zde hned několik leteckých simulátorů, laboratoř imitující nemocniční prostředí nebo třeba demo loop simulující obrovské logistické centrum.

Rozvoj na prvním místě

Velké společnosti investují do rozvoje svých zaměstnanců. Nabízejí tréninkové programy, workshopy, mentoring a další příležitosti k osobnímu růstu. Ty mohou pomoci rozvinout váš potenciál, což je velkou výhodou především na začátku kariérní dráhy. Navíc budete pracovat se špičkovými odborníky a spoustu se toho od nich naučíte.

Do zahraničí je snadná cesta

Další výhodou je mezinárodní prostředí. Na projektech společně pracují týmy z několika zemí. „Budete denně komunikovat anglicky, což vám otevře dveře ke spolupráci a sdílení zkušeností s kolegy z desítek zemí po celém světě,“ říká Martina Hanušová. Výjimkou nejsou pracovní cesty za zákazníky po celém světě.

Práce vám nesedla? Nevadí

Velké firmy často disponují širokým spektrem pracovních pozic a oddělení. To vám umožní pružněji se přeorientoval na jiné oblasti, pokud byste cítili potřebu změny. Více týmů a projektů znamená více příležitostí nejen ve vaší specializaci, ale také možnosti objevovat nové zájmy a schopnosti.

Renomé a benefity

Práce pro známou a respektovanou firmu může přinést uznání a prestiž. Tento faktor může hrát důležitou roli na startu profesního života a otevřít dveře ke spolupráci s dalšími významnými hráči na trhu. „Velké společnosti se však samozřejmě snaží talentované zaměstnance udržet a motivovat je, aby rostli společně s firmou,“ dodává Martina Hanušová. Přispívají k tomu mimo jiné zajímavé pracovní benefity, finanční odměna, firemní akce či další výhody, které mohou přispět k vaší celkové spokojenosti.

Práce v korporaci nemusí být pro každého

Práce ve velké společnosti samozřejmě nemusí být pro každého. Mezi možné nevýhody patří například složitější interní mechanismy, nezbytnost komunikace v angličtině nebo třeba větší konkurence v kariérním postupu. Pokud však právě pro vás převažují plusy nad minusy, práce v některém z technologických gigantů bude skvělá příležitost.

Před rozhodnutím je proto důležité pečlivě zvážit své osobní preference, cíle a hodnoty a najít zaměstnavatele, který co nejlépe odpovídá vašim očekáváním a ambicím. Hodně štěstí při hledání ideální pracovní příležitosti!

Podívejte se na aktuální pozice společnosti Honeywell:

Kariéra v Honeywellu